Святий апостол Вартоломій

Святий Вартоломій (I століття) був одним з дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Історія його життя містить багато неточностей і наповнена численними легендарними подіями. Його справжнє ім’я Натанаель (Nathanael), а ім’я Вартоломій він отримав, ставши дорослою людиною. За іншими джерелами його звали Ісус, і він був змушений прийняти інше ім’я, згідно неписаним законом Сирії.

У Римській мартирології вказується, що Вартоломій проповідував в Індії та Вірменії, де з нього живого здерли шкіру і де він був обезголовлений королем Астягом в Дербенті біля Каспійського моря. Традиційно вважають, що він проповідував також у Абанополісе на західному узбережжі Каспійського моря, в Месопотамії, Персії та Єгипті.

Його останки, як вважається, були поховані на острові Ліпарі, потім перенесені в Беневенто, Італія, а пізніше у Рим, де знаходяться зараз в церкві Cвятого Вартоломіея в Ісоло, на Тібрі . В XI столітті дружина короля Канута, королева Емма передала одну його руку в Кентербері.

У мистецтві Святий Вартоломій зображується у вигляді бородатого чоловіка середнього, іноді похилого віку з книгою і ножем м’ясника, використовуваним для здирання шкіри. Іноді він сам тримає зняту з нього шкіру.

. Вартоломій – покровитель палітурників книг, м’ясників, торговців свічками, красильників, перчаточников, кушнірів, штукатурів, взуттєвиків, кравців, чинбарів, виноградарів, торговців флорентійської сіллю і сиром. До нього звертаються від нервових хвороб, і під час судом.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net