Бо я голодував, і ви дали мені їсти…

Усяка велика подія має свій початок від якоїсь маленької справи, від чийогось небайдужого серця, відкритого на Божу любов. Майже п’ять років тому настоятель парафії брат Адам Врубель OFMCap і парафіяни зі спільноти Віднови у Святому Дусі почули Божий заклик – “Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли…” Були сумніви і страхи – де знайти гроші на продукти, де знайти кухарку, чи вистачить сил та терпіння, хто буде цим займатися?.. Питань було більше ніж відповідей. Та довірившись ласці Божій, у травні 2017 року настоятель почав запроваджувати видачу бутербродів та чаю для убогих, які приходили до костелу. Вже через пару тижнів кількість безхатченків збільшилася від трьох до 20-25 осіб щоденно. І дуже швидко видача бутербродів змінилася на тарілку гарячого супу або борщу, солодкого чаю та кілька скибок хлібу. Була влаштована кухня у підвалі під костелом, де готувалася гаряча їжа та “вікно” видачи обідів.

Поволі думки “де брати гроші” почали відходити на другий план. Господь Сам посилав небайдужих людей, які навіть не були причетні до костелу. Хтось привіз мішок картоплі, інші пожертвували овочі. Парафіяни приносили крупи та макаронні вироби. Знаходилися добродії, які підтримували фінансово. Та надходила зима. Якщо влітку та на початку осені убогі могли приймати їжу просто неба, то під час осінніх дощів, снігу, вітру та холоду це було майже неможливо. Господь знову піклується про своїх дітей – настоятель отримує в подарунок палатку, яка може вмістити одночасно до 20 осіб. Кількість тих, що приходить щоденно на гарячі обіди вже виросла до 40-45 осіб, які додатково можуть отримувати першу медичну допомогу, ліки та теплий одяг.

Триває час, палатка від дощів та снігу, холодів та вітрів майже знищена. Що робити далі – шукати спонсорів на нову палатку чи… побудувати приміщення, де б можна було в теплі годувати цих  убогих, які приходять до Кухні святого Антонія. Ці думки не дають спокою настоятелю і весною 2021 року починається будівля приміщення Кухні святого Антонія.

Завдяки фінансовій та молитовній підтримці доброчинців з різних країн світу, директора «Карітас-Спес-Харків» о. Войцеха Стасевич, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio та Fundacja Dzieło Miłosierdzia Bożego Port будівлю приміщення кухні вдалося завершити до зими.

Новозбудовану Кухню святого Антонія для убогих освятив єпископ Павло Гончарук.

Сердечно дякуємо всім нашим доброчинцям за ваші небайдужі та відкриті серця! Нехай Господь винагородить кожного і обдарує Своїм Милосердям!

Будівля Кухні святого Антонія для убогих ще не завершена, потрібні меблі, завершити внутрішні роботи. Також надалі потребуємо фінансової підтримки на закупівлю продуктів харчування та медикаментів. Будемо вдячні за будь яку поміч і обіцяємо пам’ятати про вас в своїх молитвах.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net