Вігілія Пасхальна

 

“Христос Воскрес із мертвих смертю смерть подолав!”

В тиші і сутінках сходяться парафіяни до костелу на Пасхальну Вігілію, заключний день Пасхального Тридення. Дехто прийшов раніше, щоб в тиші і наодинці перебувати з Ісусом в Пресвятих Дарах при гробі Господньому.

Храм урочисто прикрашено квітами, на вівтарі білосніжна скатертина, в хрестильниця заповнена водою, дрова для пасхального вогнища приготовано … Все готово до приходу Господа Воскреслого. Впродовж сорокаденного Великого Посту віруючи готувалися саме до цієї таємничої ночі, щоб святкувати Господню Пасху – перехід Ісуса від Смерті до Воскресіння.

Літургією Світла розпочинається Вігілія Пасхальна. Віряни збираються перед храмом при вогнищі, яке незабаром буде освячено, після чого від нього запалюється пасхал – велика пасхальна свічка, що символізує Христа-Свтіла. Від пасхалу світло Христа роздається усім присутнім на Вігілії. Урочисто лунає пасхальне послання «Exultet».

Друга частина Пасхальної Вігілії – Літургія Слова. Коментарі до кожного читання допомагають присутнім глибше увійти в Слово Боже.

“У Пасхальну ніч Церква запрошує всіх вірних на трапезу Божого Слова. Можна образно сказати, що на столі Слова з’являється дев’ять «страв» – дев’ять читань зі Старого і Нового Завіту. Біблійні читання змальовують перед нашими очима найважливіші елементи історії Божого спасіння – від сотворення світу до славного Воскресіння Христа. Усі образи Старого завіту є провіщення приходу Месії та Його царства. Особливе місце у Літургії Слова займає опис виходу Ізраїльського народу з єгипетської неволі, який є прообразом Воскресіння Христа, а також нашого переходу до нового життя.

Після кожного читання є молитва, котра є досконалим коментарем до нього. Відповіддю Церкви на почуте Слово Боже є спів псалму після кожного читання. Увінчанням Літургії Слова є Євангеліє про Воскресіння Христове.” (о. Констянтин Морозов OFM Cap «Літургійний рік Римсько-Католицької Церкви»)

Третя частина – Літургія Хрещення. Після освячення води в хрестильниці віруючі відновлюють свої хрестильні обітниці, відрікаючись від усякого зла і визнають свою віру в Єдиного Бога в Пресвятій Трійці. Після цього настоятель окроплює всіх присутніх освяченою водою.

Літургія Євхаристії – це кульмінація християнського життя, це місце де кожен може з’єднатися у Святому Причасті з Воскреслим Ісусом Христом.

І на кінець Пасхальної Вігілії освячення їжі, яку віряни принесли із собою, щоб потім вдома розділити трапезу любові зі своїми рідними.

Щиро дякуємо нашому хору “Canticum Novum“, який своїм чудовим співом прикрашав цю урочисту Пасхальну ніч і супроводжував нас під час Великого Четверга.

Дякуємо отцю Михайлу Неїжмаку з греко-католицької Церкви, який прийшов до нас щоб розділити з нами радість Воскресіння Господнього.

Христос  Воскрес!

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net