Страсна П’ятниця

Для кожного християнина Страсна П’ятниця це найскорботніший день в Літургійному році. Це єдиний день  коли Церква не святкує пам’ятки смерті і воскресіння Господа, бо сьогодні вона звершується Христом в дійсності.

Перед початком Літургії Страждань Христа вірні проходять Хресною Дорогою, роздумуючи над стражданнями Ісуса в останні години Його життя.

Оголений і пустий вівтар є знаком самотності, зречення і приниження Христа. Починається Літургія не так як зазвичай. Священик разом з літургійною службою входить в храм і на знак приниження, з’єднання з Страждаючим Христом, лягає долілиць. Присутні опускаються на коліна. Червоний колір орнату священика нагадує про невинно пролиту кров Спасителя.

Після Євангелія про страсті і смерть Ісуса

Христа, наступає третя частина Літургії – поклоніння хресту. Один за одним вірні, після священиків та літургійної служби підходять до хреста і уклоном та поцілунком вшановують «дерево хреста, на якому повисло спасіння світу».

Після Причастя Ісуса в Пресвятих Дарах вкритих прозорим велоном в тиші переносять до гробу Господнього, де віруючі залишаються на адорацію.

І знову, як і у Великий Четвер, немає кінцевого благословення вірних.

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net