Святкуємо Вігілію родиною

Вігілійна вечеря, яку в народі називають Святвечором, завершує період Адвенту, радісне очікування на Різдво Немовляти Ісуса. Водночас цією вечеряю розпочинається святкування Різдва Христового.

 

Приготування

Перебіг вігілійної вечері

1. Спів колядки:

Image00001

2. Вступ до Євангелія: (робить голова родини):

Моя дорога родина! Сьогодні ми з усіма католиками світу святкуємо Вечір Різдва Христового. Бог так полюбив світ, що послав Свого Єдинородного Сина, щоб цей світ спасти. У своїй незбагненій любові Син Божий став людиною, зростав в людській родині, жив серед таких як і ми простих людей, щоб кожен міг увійти в родину Божу.

Сьогодні Ісус хоче прийти в нашу родину. Ісус у Слові Божому, яке сталося Тілом заради нашого спасіння сьогодні приходить до нас. Уважно будемо слухати це слово, щоб Ісус зміг народився в нас.

3. Читання фрагменту Євангелія: Лк 2, 1-12

Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю землю. Перепис цей, перший, відбувся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, кожний у своє місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеем, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.

Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з’явився і слава Господня їх осяяла й великий страх огорнув їх. Ангел же сказав їм: “Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах.”

Молитва голови родини:

Добрий Боже, Ти так нас полюбив, що віддав Свого Сина заради нашого спасіння. Сьогодні Ти обдаровуєш нас і увесь світ радістю Його пришестя. Дякуємо Тобі, Боже, за те, що Ти завжди був у житті нашої родини, за всі благодаті, які ми отримали (можна перерахувати конкретні справи, за які висловлюється подяка).

Просимо Тебе, наш Небесний Отче, про мир на всій землі, щоб люди зрозуміли, що ми всі – одна велика родина і кожен з нас покликаний любити свого ближнього. Віддаємо Тобі, Боже, нашу країну, наше місто (село), нашу родину, друзів і знайомих, нехай і в нашому, і в їхньому житті запанують радість, мир і злагода. Просимо Тебе, Боже, за всіх, хто зараз найбільше страждає, за всіх бідних, хворих, за всіх сиріт, самотніх, покинутих, за тих, хто в цей вечір не має їжі, за тих, хто зустрічає свято, не маючи даху над головою – візьми їх під свою опіку, допоможи їм в їхніх потребах, щоб вони пізнали Твою любов і свідчили про неї іншим.

Пам’ятай, Боже, про всіх, хто перебуває в дорозі, хто зустрічає цю святу ніч далеко від рідного дому – охороняй їх на їхніх шляхах, щоб вони щасливо повернулися до своїх родин.

Відпусти всі провини нашим померлим (можна назвати імена) і обдаруй їх вічною радістю у Твоєму Царстві.

Вчини, Боже, щоб ми, осяяні славою Твого Єдинородного Сина і нашого Спасителя, в нашому щоденному житті керувалися Твоїми заповідями. Нехай в житті кожного з нас здійснюється Твоя свята воля. Через Христа, Господа нашого.

Усі присутні відповідають: „Амінь“.

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net