Реколекції з Богом – на байдарках по р. Крутинь

Молодь з парафії святого Миколая із Кам’янського, заглиблюючись у життя св. Папи Івана Павла ІІ, з 8 по 21 серпня цього року взяла участь у поході на байдарках по річці Крутинь, що лежить на Мазурах. Подорож на байдарках склала близько 100 км – розпочалася в Сорквітах і закінчилася в Ручане-Ніда. У сплаві прийняло участь 17 осіб.

Річка Крутинь вела новачків каяків своїм руслом через численні озера і резервуари. Молодь в цей час захоплювалася красою природи, навчилася залишатися в тиші та присутності диких тварин, які часто підпливали до байдарок.

Кожен день починався з Євхаристії. Пливучи річкою, ми мали багато нагоди для численних духовних розмов з нашим опікуном, отцем Адамом. Час сплаву був також часом навчання відповідальності за іншу людину (в каяках на сонці або під дощем та сильним вітром – молодь плила по двох), щовечора юнаки розбивали намети, а дівчата в польових умовах готували  їжу.

Під час сплаву ми також відвідали 2 міста: Мрагово і Міколайки. Повертаючись назад після сплаву на каяках, ми відвідали 3 міста: Острувек, Варшаву та Краків. В Острувку є будинок, де працювала Хелена Ковальська, пізніше с. Фаустина. Цим будинком піклуються сестри, які раніше працювали в нашій парафії: с. Вероніка та с. Ноемі. У них ми відчули теплий прийом. Сестри приготували для нас обіди, і нарешті, вперше за  9 останніх днів, ми могли спати в м’яких ліжках, а не на твердій землі. Сестра Вероніка показав нам будинок родини Ліпшисув, де жила Хелена Ковальська.

Наступного дня, по дорозі до Кракова, ми відвідали старе місто у Варшаві: були під Королівським замком, палацом Президента Польщі, в костелі у Капуцинів. Останнім містом було місто королів – Краків. Завдяки прекрасній погоді ми могли побачити Санктуаріум Божого Милосердя, Санктуаріум святого Іван Павла ІІ, Вавельський собор, ринок Кракова, почути хейнал Краковський, побачити колегіум Майус і увійти до численних святинь. У Кракові на ніч нас прийняли сестри наших братів – Капуцинки.

Час сплаву був для нас чудовим часом досвідчення Божої любові і краси цього світу. Іноді відповідальності за іншу людину і навчання служити іншому навіть, тоді, коли немає сили і людина втомилася. Ми дійсно в цей час пережили присутність Бога і пізнали як відчував себе отець Кароль Войтило, коли плавав на байдарках з молоддю.

Ми дякуємо всім нашим добродіям, які допомогли нам пережити цей надзвичайний час. Особливо дякуємо Фонд Божого Милосердя – PORT з Одоланова, нашому єпископу Станіславу Широкорадюк і іншим добродіям, яких ми зустріли на нашому шляху. Будемо пам’ятати про вас в наших молитвах.

Молодь, брати Адам та Леонід з парафії Святого Микола з Кам’янського

Більше фотографій у фотоальбомі

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net