Святіший Отець про харизму послідовників святого Франциска з Ассізі

«Будьте убогими і малими, як заповідав святий Франциск у Регулі», – закликав Папа Франциск учасників Генеральної Капітули Братів Менших Францисканців, приймаючи їх у вівторок, 26 травня 2015 р., поділившись своїми думками щодо теми зібрання, яка звучить: «Бути братами і меншими в нашому часі».

Глава Католицької Церкви підкреслив, що «меншість» та «братерство» є суттєвими елементами ідентичності францисканців, пояснюючи, що бути меншим означає «виходити із замкненості в собі, із власних схем та особистих бачень, означає виходити за межі структур, які також є корисними, якщо їх мудро використовувати, за межі звичок та забезпечень, щоб свідчити конкретну близькість з бідними, потребуючими, відкиненими з автентичним наставленням взаємоподілу та служіння».

Братерство, за словами Святішого Отця, необхідне для того, аби бути вірогідними свідками Євангелія, йдучи за прикладом християн первісної Церкви, які були «з’єднані в любові» та «солідарними в милосерді, доброзичливості, взаємодопомозі», ділячись радощами і стражданнями. «Ваша чернеча родина, – звернувся Папа до францисканців, – покликана виражати це конкретне братерство, відновивши взаємну довіру у міжособових стосунках, щоби світ побачив й увірував, визнаючи, що Христова любов заліковує рани та творить єдність».

Для цього, як зауважив Святіший Отець, необхідно відновити усвідомлення покликання бути «носіями милосердя, примирення та миру», а плідне здійснення «цього покликання і місії» стане можливим, якщо спільнота не буде замкненою у собі, але виходитиме назовні. Єпископ Риму пригадав, що святий Франциск закликав своїх послідовників виходити у світ, не сварячись між собою і не осуджуючи інших. І ці повчання «дуже актуальні також в сучасному світі».

«Як же ж важливо жити християнським та чернечим життям, не витрачаючи сили на суперечки і балачки, з лагідністю, врівноваженістю та смиренням розвиваючи спокійний діалог з усіма, скромними засобами звіщаючи мир та живучи помірковано, задоволені тим, що отримали», – наголосив Папа, додаючи, що це вимагає «прозорості та морального й солідарного використання дібр, прийнявши поміркований стиль життя».

Побажавши під проводом Святого Духа знайти належні відповіді на актуальні виклики, такі як зменшення кількості покликань та зростання середнього віку членів, Святіший Отець зазначив: «Своєю меншістю, братерством, лагідністю, смиренням та убогістю, ви здобули авторитет серед Божого люду. Прошу вас, збережіть його! Не втратьте його! Божий люд вас любить і бажає вам всього найкращого».

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net