Набожество п’яти перших субот


Із об’явленнями Діви Марії у Фатімі тісно пов’язане Набожество п’яти перших субот кожного місяця підряд.
Під час третього об’явлення 13 липня 1917 р. Б. Діва Марія показала трьом дітям жахи пекла, смутно при цьому додавши: «Ви бачили пекло. До нього йдуть бідні грішники. Господь хоче запровадити Набожество до Мого Непорочного Серця, щоб їх рятувати. Багато душ врятується, коли будуть чинити те, що вам говорю…».
10 грудня 1925 р. Луція одержала нове сповіщення неба щодо Набожества п’яти перших субот: «Ось з’явилася   їй на ясній хмарі Пречиста Діва з Дитятком Ісусом. Мати Божа показала Своє Непорочне Серце, пронизане колючим терням; Дитя вказало на Нього і промовило: «Спів страждай разом із тим найліпшим Серцем, що Його безнастанно мучать людська невдячність і гріх». А  Марія додала: «Моя доню, поглянь на Моє Серце, пронизане терням, що ним постійно невдячні люди пробивають Його через свої гріхи, прокльони та невдячність. Бодай ти старайся  Мене потішити. Я ж від Себе прирікаю стояти в годині смерти з потрібними до спасіння ласками при всіх тих, що у першу суботу в місяці, п’ять місяців по черзі, висповідаються, запричащаються, помоляться вервицю та протягом 15 хвилин у Моїй присутності разом зі мною будуть розважати про таємниці Св. Вервиці: тобто Радісні, Страсні і Славні таїнства в намір енні винагородити Моєму Непорочному Серцю за зневаги».

Свята Сповідь

Потрібно її виконати в першу суботу місяця в намір енні винагородження Непорочному Серцю Марії за зневаги. У кого б виникли труднощі зі сповіддю в першу суботу, то це можна зробити в одному з семи днів до першої суботи, але Св. Причастя приймати в ласці, тобто без тяжкого гріха.

 

Святе Причастя

Святе Причастя потрібно приймати в першу суботу місяця в намір енні винагородження за зневаги Непорочному Серцю Діви Марії.

 

Молитва на Св. Вервиці

Під час останнього об’явлення 13 жовтня 1917 р. Б. Пречиста Діва Марія сказала: «Я – Цариця Св. Вервиці». До цього Набожества п’яти перших субот входить і вервиця. Вервицю потрібно молитися також у намір енні винагородження за зневаги Непорочному Серцю Марії.

 

П’ятнадцять хвилин роздумування (розважання) про таємниці Св. Вервиці разом із Пречистою Дівою Марією.

Мати Божа просить, щоби ми з Нею, в Її присутності роздумували 15 хв. Про таїнства Св. Вервиці, тобто: Радісні, Страсні і Славні. Це добре пояснила Луція в листі до своєї мами 24 липня 1927 р., в якому закликає виконувати Набожество перших субот. «Думаю, що найбільшою проблемою буде для тебе витримати тих 15 хвилин», – пише сестра Луція. Але це дуже легко. Хто б не знав розважати про тайни Св. Вервиці: про Благовіщення, про Страсті Ісуса Христа, про Його Воскресіння. Це розважання також потрібно жертвувати в намір енні винагородження Непорочному Серцю Марії.

Задум винагородити за зневаги, заподіяні Непорочному Серцю Діви Марії

Цей задум є ніби духовною атмосферою, яка має пронизувати всі інші складові частини Набожества п’ятьох перших субот: тобто Св. Сповідь, Св. Причастя, молитву на вервиці та 15 хв. Розважання таїнств Св. Вервиці. Усе це слід робити в одному намір енні – винагородження за зневаги Непорочному Серцю Діви Марії.

 

П’ять перших субот

Це означає п’ять, які йдуть одна за одною, тобто без перерви (подібно як перші п’ятниці місяця). Це означає, що умови цього набожества потрібно виконати у першу суботу місяця п’ять місяців підряд. Очевидно, що ця умова для багатьох буде тяжкою до виконання. Приклад: хтось у суботу працює на державній роботі і не може звільнитися і т.д. Про такі випадки Луція почула внутрішній голос Ісуса Христа:  «Так само це набожество буде прийняте у неділю після першої суботи, коли це мої священики у важливих випадках дозволять».

 

Джерело матеріалу – “Молитовник до Матері Божої Фатімської” (СБССЙ)

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net