Блаженна Марта Вєцки у храмі святого Миколая у Дніпродзержинську

Мощі блаженної Марти Вєцкої з громадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля вже не перший тиждень знаходяться “в дорозі”. З міста Снятин Івано-Франківської області, де була похована сестра, розпочалось паломництво мощей блаженної.

Марта народилась 12 січня 1874 року в селі Новий Вец на півночі Польщі, в сім’ї багатого поміщика; вона була третьою з його 13 дітей.

У 18 років Марта Вєцка за покликанням серця вступила до Згромадження Сестер Милосердя у Кракові. З 1893 року вона працює у лікарні спочатку у Львові, потім в селі Підгайці, а згодом у містечку Бохня. У 1902 році сестру Марту направляють до Снятина, де вона і провела останні два роки свого життя. За своє недовге життя монахиня зазнала багато кривди, несправедливості, осуду, на які не заслуговувала. З любов’ю відносилась до кожного, а найбільше до своїх ворогів. Марта Вєцка зуміла пронести велику любов до людей крізь усе життя та власним прикладом демонструвати цю любов.

Останні дні свого життя сестра Марта працювала у лікарні, де знаходилось дуже багато хворих на тиф. Якщо в палаті хтось вмирав, в палаті проводили дезінфекцію. Побачивши на порозі палати молодого співробітника, в я кого вдома була дружина і маленька дитина, монахиня запропонувала йому виконати якусь іншу роботу, та сама зробила дезінфекцію приміщення. За Божим провидінням їй вдалося уникнути зараження на тиф. І вже через декілька днів, а саме 30 травня 1904 року, сестра Марта померла… Провести в останню путь прийшли священики різних конфесій та величезний натовп мирян.

Під час беатіфікаційного процесу було зібрано чимало матеріалів, в яких зафіксовано 132 оздоровлення, поліпшення важкого стану здоров’я без медичного втручання, завдяки молитвам за заступництвом сестри Марти Вєцкої.

24 травня 2008 року, за рішенням Святішого Отця Бенедикта ХVI, відбулась беатифікація сестри Марти Вєцкої у Львові.

Супроводжують мощі блаженної Марти Вецької по містах України – Отець Віталій зі згромадження Отців Місіонерів святого Вікендія де Поля та сестра Марта з жіночого згромадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля.

Сьогодні, 4 червня 2015 року, мощі блаженної Марти знаходились серед вірян нашої парафії. Службу Божу очолив отець Віталій, під час проповіді розповів про життя та служіння тихої монахині, яка при житті давала свідоцтва віри та любові. Сестра Марта і наша парафіянка Світлана надали свої свідоцтва про дію блаженної в їхньому житті,

Після Божої Служби усі присутні могли особисто доторкнутися та вшанувати мощі блаженної і отримати маленьки хустинки з її образом.

Фото у фотоальбомі

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net