120 років від першої Євхаристії в костелі святого Миколая

120 років – це багато чи мало? Для Бога – це мить,  для храму – не так і багато, всього трохи більше за століття, а для людини – це історія життя.

Розпочалась Урочистість в суботу, 12 травня, увечері. Пан Олександр Слоневський розповів історію виникнення католицької спільноти у Кам’нському, будівництво та історичне минуле цього прекрасного храму, його відбудову у часи розвалу колишнього радянського союзу.
Далі ділилися своїми спогадами Ольга Гоцирідзе, брат Блажей та брат Ярослав.
А наприкінці брат Адам показав фільм про історію відновлення костелу після зіпсування і спаплюження його радянської владою.

У неділю, 13 травня, святкування розпочалося з Урочистої Служби Божої, яку очолив єпископ Станіслав. Після Євхаристії було освячено великий дерев’яний хрест, який було встановлено за кілька днів перед святами.

Коротка перерва на агапу і на всіх чекав чудовий концерт парафіяльного хору “Canticum Novum” – керівники Альберт і Генрієтта Роже та камерного оркестру під керівництвом Володимира Коритько. Чудовий спів хору, солістів, музичні твори у виконанні оркестру звучали просто неймовірно чудово під склепіннями храму. І все це у супроводі проникливих коментарів між творами. Довгими оплесками слухачі віддячували за чудове виконання зворушливих музичних творів композиторів класиків середньовіччя та Генрієтти Роже.

Свій 120-річний ювілей святкував наш храм святого Миколая разом з парафією і гостями, які прибули на цю Урочистість – Єпископ Станіслав Широкорадюк – Харківсько-Запоріжської Дієцезії; брат Блажей Суска OFMCap – віце провінціал капцинів в Україні і Росії, перший капуцинський настоятель в цьому храмі, 1999 – 2002 рр.;  пан Януш Яблонський – Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові та пан Jan Zdanowski – віце-консул Республіки Польща з питань культури; пан Юрій Бережний – представник від міської влади; отець Ігор Пагулич – настоятель парафії Преображення Господнього УГКЦ, директор благодійного фонду «Карітас-Кам’янське»; отець Михайло Неїжмак – священик УГКЦ, голова комісії з питань екології УГКЦ у Донецькому екзархаті; брат Марек Лісовськи OFMCap – настоятель парафії святого Йосипа у Дніпрі; брат Ярослав Федірчук OFMCap – настоятель цієї парафії з 2008 по 2016 рік; брат Роберт Рабка OFMCap – капуцин з Польщі; брат Олександр Могильний OFMCap – капуцин з України; наші добродії Матеуш Яголіч – президент правління Фонду Діло Божого Милосердя та його дружина Аліція Яголіч і вірний помічник.

Не можливо словами передати той настрій, дух, яким були пронизані ці два дні. Багато теплих обіймів з улюбленими попередніми настоятелями, духовні поради від присутніх священиків, презентація книги “Історія костелу святого Миколая” пана Олександра Слоневського; зустріч спілки поляків з Консулом Польщі, урочистий момент освячення хреста перед храмом, неперевершений концерт … все це відбувалось в атомсфері теплоти один до одного. І не зважаючи на несприятливу погоду, Небеса були прихильні до нашої парафії у ці дні святкування ювілею, бо духом Божої любові було наповнене кожне серце присутнього.

 

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net