Відкрийте серця миру!

костел св. Миколая«Відкрийте серце! У ньому звучить душа! Відкрийте серце! Не на мить, а назавжди! Щоб душа була добром повна! .. »

Такими словами відкрився, вже традиційний, весняний концерт в костелі св. Миколая. Епіграфом пролунали частини з меси Л. Деліба (Gloria, Sanctus), у виконанні духовного хору «Canticum novum» в супроводі органу (кер. А. Роже, Г. Роже). А сам недільний полудень класичної музики відкрив камерний оркестр Дніпродзержинського музичного коледжу (кер. В. Коритько).

Чудова скрипкова музика А. Вівальді, Й.С. Баха, П.І. Чайковського звучала у виконанні оркестру та солістів Марії Шевченко, Олександра Залевського, Дар’ї Скопенцевої і студентки 4-го курсу музичного коледжу Анни Семенкіної. Яскравою і блискучою прикрасою концерту завжди бувають вокальні твори у виконанні солістки оркестру Ольги Дубенської. Її сильний і чарівний голос підносив душі слухачів під склепіння храму «де світлий є вівтар, що музикою до себе кличе…» і довгі тривалі оплески супроводжували в її виконанні романс С. Рахманінова «Не пой, красавица при мне» і «Аве Марію» Ф. Шуберта. У концерті звучали й інші твори на тему Діви Марії: сучасного англійського композитора Давида Гамільтона і нашої землячки Генрієтти Роже. Ці твори натхненно виконав камерний оркестр разом з хором «Canticum novum».

Остання частина концерту була присвячена тим, хто стоїть за мир і хто життя своє віддав, щоб не поширювалася чума війни на нашій землі. «Прелюд пам’яті Т.Г. Шевченка» Я. Степового перекликався з віршами про війну і хоровим твором «Каравани птахів наді мною летять» з кінофільму «Безвісти зниклий» звучали серцевим реквієм по подіям, які відбуваються досі, зовсім поруч з нами по зведеннях з фронтової смуги.

костел св. Миколая

На завершення концерту пролунав життєстверджувальний гімн П. Доулла з кінофільму «Генріх-V» – «Non nobis domine» (де в перекладі з латині є такі слова – Господь дасть народу силу, Господь благословить народ своїм світом!). Велика увага і співучасть численних шанувальників класичної музики дають надію на традиційність цих концертів. У заключному подячному слові Брат Адам сказав: «Час, який ми провели разом, під склепіннями одного з найкрасивіших храмів міста, слухаючи прекрасні акорди класичної музики, не проходить даром – він дає сили відкрити серця для Бога, Гармонії, Миру».

костел св. Миколая

Гентріетта Роже

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net