Урочистість Всіх Святих

vsi_sviatiПерший день листопада – в цей день Католицька Церква згадує всіх святих, які прославили Бога святих чиї імена занесені в церковний календар і святих, які відомі лише тільки Господу.

День пам’яті всіх святих бере свій початок в ранній християнській церкві. У той час святими називали всіх християн, які у хрещенні отримали нове життя і відтепер належать Христу. Апостол Павло в своїх посланнях звертався в до перших християн: «Святим що знаходяться в Ефесі», «всіх святих у Христі Ісусі, що знаходяться у Филипах». Особливим чином церква стала почитати тих, хто помер мученицькою смертю за віру. Святий Полікарп вважається першим відомим мучеником, чиє мучеництво було докладно описано в «Окружному посланні Церкви у Смірні іншим Церквам», датованому 155 роком. Цінність більша, ніж золото та дорогоцінні камені – останки мученика, говориться в цьому документі. У посланні йдеться про існування звичаю зберігати мощі мучеників як дорогоцінну реліквію і почитати їх місце поховання. Спільні молитви на могилах мучеників за віру проводилися скрізь, де були їхні поховання. День смерті мучеників стали називати днем ​​їх народження для Неба і цей день вважався днем ​​вшанування цих святих подвижників.

Згодом культ мучеників став розширюватися і поширився на всі помісні церкви. А з часом почали відзначати не тільки дні пам’яті окремих мучеників, а й з’явився спільне свято в їх честь. У першу неділю після П’ятидесятниці, як свідчить Святий Іоанн Златоуст, візантійська церква почитала пам’ять всіх мучеників. А в східно-сирійському богослужінні – днем ​​пам’яті мучеників була п’ятниця Октави Пасхи.

У VI столітті свято було введене в західній церкві і спочатку цей день відзначався, так само як і на Сході – в першу неділю після П’ятидесятниці.

Св. Єфрем Сирін згадує про святкування всіх святих, встановлене на 13 травня.

Папа Боніфацій IV на початку VII століття (13 травня 610 року) освятив колишній Пантеон, як храм на честь Діви Марії і всіх святих (S. Maria ad Martyres). Останки 28 мучеників з цієї нагоди були перевезені з катакомб в церкву. Джерела римського щорічного свята на честь всіх святих і беруть свій початок від спогади цього освячення.

Папа Григорій III (731-741) в базиліці св. Петра освятив каплицю на честь Спасителя, Його Матері, всіх Апостолів, мучеників та сповідальників Христа і всіх досконалих праведників, які почили по всьому світу. І хоча дата посвячення цієї каплиці невідома, але з цього часу в деяких країнах (Англія, Ірландія) починають вшановувати Всіх Святих 1-го листопада.

Офіційно свято Всіх святих у церковну практику ввів Папа Григорій IV, перенісши його на 1 листопада. У IХ-Хст. на Заході це свято стає відомий як Урочистість Всіх Святих.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net