Урочистість Тіла і Крові Христа

Церква згадує встановлення Пресвятого Таїнства Євхаристії у Великий Четвер. Однак тоді Христос починає свої муки. Тому, починаючи з ХІІІ століття, Церква святкує окремо Урочистість Найсвятішого Тіла та Крові Христа (розмовно відоме як Боже Тіло), щоб належно подякувати Христу за цей надзвичайний дар.

З самого початку Церква висловлювала свою віру в реальну присутність Господа Ісуса у Найсвятішому Таїнстві і, отже, зробила Євхаристію  центром культу Нового Завіту. Хоча свідомість незвичайного чуда переміни консекрованого хліба і вина в справжнє Тіло і Кров Христа товаришувала вірним від початку християнства, треба було чекати десять століть, поки зовнішні прояви цього культу виникнуть  в католицькій Церкві.

Ініціатором встановлення свята Божого Тіла була свята Юліана Корнільйонська (1192-1258). Коли вона була настоятелькою монастиря августинок в Мон-Корнійоні поблизу Льєжа, в 1245 році вона була удостоєна об’явлень, в яких Христос вимагав встановити окреме свято на честь Святої Євхаристії. Господь Ісус навіть призначив день для святкування Божого Тіла – четвер після неділі Пресвятої Трійці. Єпископ Л’єжський Роберт, після наради зі своєю капітулою і старанно вивчивши явища, вирішив виконати бажання Господа Ісуса. У 1246 році відбулася перша євхаристійна процесія.

В Україні ця Урочистість перенесена з четверга на неділю, щоб всі вірні могли взяти участь в Урочистості та ході. Вірні встановлюють чотири вівтарі та процесією на чолі з настоятелем, який несе Ісуса в Пресвятих Дарах, йдуть від одного вівтаря до наступного вулицями міст та сел.

В нашій парафії ми не маємо змоги йти урочистою ходою вулицями міста, тому ця урочиста хода відбувається навколо храму.

 

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net