Тридіум Пасхальний. Пасхальна Вігілія. 2016 рік

ХРИСТОС   ВОСКРЕС!

Пасхальна Вігілія – це кульмінація Тридіума Пасхального, це не тільки закінчення періоду Великого Посту, це також нагадування про перемогу Спасителя над Смертю. Напередодні, у Великий Четвер ми згадували про страждання і муки Христа, у Страсну П’ятницю вшановували Хрест, через який прийшло нам спасіння. А сьогодні парафіяни і гості зібралися перед храмом під покровом ночі, аби разом пережити радість Воскресіння Господнього.

Пасхальна Вігілія складається з чотирьох частин. Перша частина – Літургія Світла розпочинається перед храмом, де від вогнища запалюється Пасхал (велика воскова свічка) – символ світла воскреслого Христа. На пасхалі священик малює знак хреста і промовля: «Христос учора і сьогодні, початок і кінець, Альфа і Омега. Йому належить час і вічність. Йому слава і панування крізь усі віки віків. Амінь». Також священик  розміщює п’ять червоних шилець-«цвяхів», щоі символізують рани Христа, і зазначає поточний рік.

Після цього в процесії, спочатку священики з пасхалом, за ними літургійна служба, потім всі вірні входять до храму в повній темноті. Світло від пасхалу роздають усім присутнім і під сводами храму лунає Exultet – урочистий і радісний гімн Великоднього послання, по закінчені кого запалюється світло.

Розпочинається друга частина – Літургія Слова. Тільки в цю таємну ніч в храмах читається 8 читань. Перші три читання – зі Старого Завіту: утворення світу, випробування Авраама та визволення євреїв з єгипетського рабства. З четвертого по сьоме (включно) читання – читаються уривки з книг пророків, в яких Господь звертається до свого народу, а також до кожного з нас. Перед восьмим читанням звучить гімн “Слава во Вишніх Богу”.

 

І вперше з початку Великого посту залунало “Алілуя”! Після читання з Євангелія, брат Адам звернувся з проповіддю до присутніх, звертаючи увагу на те що, воскреслого Ісуса не слід шукати в костелі. Так Він тут є,  але ми можемо скоріше віднайти Його в нашому повсякденному житті, серед хвороб, страждань, там, де нам особливо важко.

Третя частина Пасхальної Вігілії – Літургія Хрещення, під час якої співається літанія всім святим. Після освячення води в баптистерії, вдруге від пасхалу запалили свічки і відновили хрещальні обітниці. Цього року в нашій парафії кандидатів на хрещення не було. Закінчується третя частина Вселенською молитвою.

Четверта, остання частина – Євхаристійна Літургія. Ісус, під видом хліба і вина приходить до кожного, хто може приступити до Святого Причастя. Урочистий спів хору Canticum Novum супроводжував Пасхальну Вігілію. Пасхальні пісні лунали під склепінням храму і передавали святковий настрій цієї надзвичайної ночі.

І на сам кінець Пасхальної Вігілії освячення пасхальної їжі.

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net