Топ 6-ти найнезвичніших християнських музеїв світу

muzei_christianskie_1Відвідуючи цікаві місця за кордоном, – не пропустіть нагоду побувати у найбільш незвичних християнських музеях світу. Ось їх перелік:

Музей лялькових черниць, Мічиган, США

Щороку це місце відвідують понад 300 000 туристів. Музей є притулком для більш ніж 500 ляльок і манекенів, що відображають традиції і звичаї американських релігійних спільнот.

Колекція почала своє існування в 1940-х роках, коли одна жінка, Саллі Рогальські, почала одягати своїх ляльок у чернечі ряси. У 1964 році вона та її чоловік пожертвували 230 ляльок в музей, і з цього часу колекція розрослася. Щороку додаються нові ляльки. Для тих, хто має ширше коло зацікавлень, існує також секція музею, де зображується дієцезіальне духовенство, єпископи і монахи.

У 1998 році Папа Римський Йоан Павло II уділив своє благословення музею і подякував родині Рогальські за їх нелегку працю у справі заохочення покликань.

Віртуально відвідати музей можно за посиланням.

muzei_christianskie_2

muzei_christianskie_3

muzei_christianskie_4

muzei_christianskie_5

Халдейський музей, Басра, Ірак

Незвичним, насамперед, є те, що цей музей належить до списку найнебезпечніших католицьких музеїв у світі. У колекції, яка нещодавно відкрилась, є багато артефактів: книг, картин та музичних інструментів. Матеріали збирали з усієї країни для музею, який був заснований на півдні Іраку архієпископом Басри.

Свого часу в Басрі мешкала значна частина християн, однак, їх частка за останні 10 років значно скоротилась;  за оцінками – майже 90% християн змушені були втікати. Цей музей відіграє важливу роль у збереженні історії віри і заохоченні активної ролі католиків у відновленні Іраку.

muzei_christianskie_6

muzei_christianskie_7

Музей Чистилища, Рим, Італія

Найменший і, мабуть, найдивніший римський музей знаходиться на березі Тибру, в задній частині храму Найсвятішого Серця Ісуса. Музей був заснований понад століття тому Віктором Жуе – французьким місіонером і завзятим колекціонером. Він надихнувся ідеєю створення музею після пожежі, що пошкодила частину храму. Священик побачив на обпаленій стіні зображення сумного людського обличчя. Він зробив висновок, що померлий був приречений на Чистилище і таким чином хотів увійти в контакт з живими.

Сьогодні у музеї зібрана колекція богослужебних книг, месалів, одягу та інших речей, які нібито були опалені руками душі з Чистилища.

muzei_christianskie_8

muzei_christianskie_9

muzei_christianskie_10

muzei_christianskie_11

Музей архієпископа Шина, Пеорія, Ілліноїс, США

Цей музей містить кілька колекцій, що пов’язані з життям архієпископа Шина. На виставці представлені: одяг, листи, книги, фотографії та особисті речі, які покликані розповісти про життя і служіння архієпикопа. Музей розташований в декількох кварталах від собору Святої Марії, де Фултон Шин був висвячений.

Шин був біритуалістом, що означає, що він міг звершувати Месу в латинському і візантійському обрядах. Це знайшло відображення у візантійській колекції музею. Метою створення музею  є популяризація Шина, причиною –  прагнення, – аби він був широко відомий і його канонізація відбулася якнайшвидше.

muzei_christianskie_12

muzei_christianskie_13

muzei_christianskie_14

muzei_christianskie_15

Музей Господа нашого на горищі, Амстердам, Нідерланди

Музей з незвичайною назвою. Насправді це місце, яке надихає багато  кого з тих, хто його відвідує. Претендуючи на місце другого найстарішого музею в місті, він сьогодні привертає багато тисяч відвідувачів щороку.

В музеї зібрано багато релігійних артефактів, включаючи предмети, що відносяться до часу релігійних переслідувань в місті. Головна особливість музею – це прихована каплиця. У 1661 році Ян Хартман перетворив своє горище і прилеглий будинок в каплицю, що пояснює назву музею. Невеликі групи віруючих зустрічалися там таємно для поклоніння.

muzei_christianskie_16

muzei_christianskie_17

muzei_christianskie_18

muzei_christianskie_19

muzei_christianskie_20

Музей божественних фігур, Лейквуд, Огайо, США

Назва музею говорить сама за себе. Сьогодні в ньому міститься більше 60-ти фігур у натуральну величину, музей знаходиться в будинку колишньої церкви. Більшість фігур були зібрані з американських церков і монастирів, які закрилися.

Багато фігур є знайомі, але також є зразки менш відомих. Різноманітність фігур підкреслює багатонаціональний склад Католицької Церкви в Америці. Директор музею, Лу Маклунг, сподівається, що в інших дієцезіях можна буде отримати додаткові фігури і зображення, аби можна було регулярно змінювати експозицію.

muzei_christianskie_21

muzei_christianskie_22

muzei_christianskie_23

muzei_christianskie_24

muzei_christianskie_25

muzei_christianskie_26

Джерело: Catholic Herald, переклад Католицький Медіа-Центр Источник

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net