Свята Тереза Авільска

santa_teresa“Як тільки я на Нього поглянула, я відчула такий біль, таке розкаяння із-за невдячності, якою я відповідала на Його любов, що мені здалося, ніби у мене розривається серце. Я кинулася до Його ніг, обливаючись сльозами і благаючи Його дарувати мені милість більш Його не ображати”

Свята Тереза від Ісуса

Свята Тереза ​​Авільська (повне ім’я – Тереза ​​Санчес Сепеда Давіла і Аумада) народилася 28 березня 1515 в Авілі, іспанська монахиня-кармелітка, автор багатьох містичних творів, засновниця чернечого ордену «босоногих кармеліток». Католицька церква зараховує її до Вчителів Церкви. Вона вважається однією з кращих письменників іспанського золотого століття і першою іспанською письменницею.

Рано навчившись читати, Тереза ​​полюбила житія святих і мучеників, а також досить поширену в той час світську літературу – лицарські романи. Одного разу вона разом з братом Родріго втекла з дому, щоб відправитися в мусульманські землі для проповіді вчення Христа, але втікачів швидко повернули. Після смерті матері, яка померла, коли Терезі було 14 років, вона на колінах молила Божу Матір стати її заступницею.

santa_teresa_1Батько Терези і чути не хотів про чернецтво – знатна, розумна і красива дівчина, на його думку і думку суспільства, могла скласти блискучу партію. Однак у віці 20 років Тереза зважилася на ризикований крок, вона таємно втекла з дому і вступила до кармелітського монастиря Благовіщеня в Авілі, прийнявши при цьому чернече ім’я Тереза Ісусова, де прожила близько 30 років. Батько Терези зрештою примирився з вибором дочки.

У перші роки в монастирі Тереза тяжко захворіла. Вона довгий час залишалася паралізованою і її навіть повернули з монастиря вмирати до рідної оселі, однак Тереза зуміла видужати і повернулася в монастир. У 1555-1562 Тереза Авільська зазнала містичний досвід богоспілкування (одне з її найбільш яскравих містичних переживань – момент, коли херувим пронизує їй серце вогненним списом – відображений в скульптурній композиції Берніні «Екстаз Святої Терези»), протягом цих семи років вона постійно бачила праворуч від себе Ісуса Христа, який розмовляв з нею.

santa_teresa_2Тереза ​​Авільська увійшла в історію, як реформатор кармелітського чернецтва в Іспанії. Друга половина життя Терези була присвячена, головним чином, діяльності по створенню нових кармелітських монастирів і написання книг. Найвідоміший її твір «Внутрішній замок». В 1562р Тереза ​​заснувала новий монастир в рідному місті Авіла і стала його настоятелькою. Монастир отримав ім’я святого Йосипа, в ньому було 12 сестер (відповідно до кількості апостолів).

З 1567р, отримавши дозвіл від кармелітського ордена, Тереза ​​стала їздити по країні, відновлюючи старі жіночі монастирі і засновуючи нові (за 20 років вона відновила і заснувала 16 монастирів).

Тереза ​​померла під час чергової подорожі в монастирі Альба де Тормес поблизу Саламанки 4 жовтня 1582р.

Свята Тереза ​​канонізована в 1622 році папою Григорієм XV. Тереза ​​Авільська є покровителькою Авіли і однією з святих покровителів Іспанії.

День її пам’яті у Католицькій Церкві відзначається 15 жовтня.

P.S. Іспанська монетний двір присвятив Святий Терезі Авільській пам’ятну монету номіналом в 10 євро на честь 500 річчя з дня її народження.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net