Przygotowanie do sakramentów

Chrzest

Przy chrzcie dziecka:

Bierzmowanie

Jeśli ktoś był ochrzczony w kościele rzymsko-katolickim, a nie przyjmował sakramentu bierzmowania, może się zwrócić do proboszcza parafii.

Sakrament pokuty i pojednania

Przygotowanie do pierwszej Komunii sw. rozpoczyna się u dzieci w wieku od 7 do 9 lat i trwa 2-3 lata. Katechezy odbywają się raz w tygodniu.

Katechezy dla dorosłych odbywają się indywidualnie po konsultacji z proboszczem parafii.

Sakrament namaszczeniachorych

Sakramentu namaszczenia chorych udziela się w przypadku ciężkiej choroby, w podeszłym wieku, jak również w niebezpieczeństwie śmierci. W domu przygotować należy stół z białym obrusem, na stole świecę, krzyż i wodę święconą.

P.S. Ksiądz odwiedza chorych w każdy pierwszy piątek miesiąca. Jeśli ktoś zna parafian nie mogących samodzielnie uczęszczać na Mszę św., proszony jest o powiadomienie proboszcza lub br. wikariusza.

Sakrament małżeństwa

W naszej parafii można zawrzeć związek małżeński. Wymaga się przy tym:

Sakramentalia: Pogrzeb

Kościelny pogrzeb odbywa się w przypadku człowieka ochrzczonego w kościele katolickim, przy tym nie było sprzeciwu za życia na katolicki pochówek.

W przypadku sprawowania obrzędów pogrzebowych w domu, należy przygotować stół z białym obrusem, na stole krzyż albo ikonę oraz wodę święconą. Można też przygotować trochę ziemi w woreczku bądź chusteczce.

 

W razie pytań można zwracać się do proboszcza lub wikariusza parafii św. Mikołaja!

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net