Новенна до святого Франциска

ВСТУПНА МОЛИТВА НА КОЖЕН ДЕНЬ НОВЕННИ

О, Боже! Вчини нас знаряддям Твого миру, щоб ми сіяли любов там, де панує ненависть; прощення там, де панує кривда; мир там, де панує незгода; надію там, де панує розпач; світло там, де панує темрява; радість там, де панує смуток.
Вчини так, щоб ми не стільки шукали втіхи, скільки її давали; не стільки шукали зрозуміння, скільки розуміли; не стільки шукали любові, скільки любили. Бо даючи – одержуємо, прощаючи – отримуємо прощення, а помираючи – народжуємося до вічного життя.
Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молімося:
Всемогутній, вічний Боже, котрий через Єдинородного Сина Свого просвітив наші душі світлом Євангелії, дай нам, просимо, через заслуги святого Отця Франциска, щоб ми жили, як він, Євангелією і через це прославляли Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

МОЛИТВА НА ЩОДЕНЬ

День І – Про покору святого

Мій Спасителю, в Твоїй школі святий Франциск навчився великої покори. Завдяки цьому він осягнув надзвичайну досконалість. А я, грішний, не можу перемогти своєї гордині. Вчини, Боже, так, щоб наслідуючи святого Франциска, я вірно стояв біля Хреста Твого Сина.
Святий Отче Франциску, нехай твоя покора буде для мене взірцем, щоб я пам’ятав, що моє справжнє добро – це не земні блага, а радісне сприйняття життєвого хреста задля Розіп’ятого Спасителя. Амінь.

КІНЦЕВА МОЛИТВА

Святий Отче Франциску, носячий на свому тілі Христові рани, благай Ісуса за нас, щоб Він очистив і відновив нас у Своїх святих ранах.

С. Молись за нас, святий Франциску,
В. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.
С. Господи, вислухай наші молитви.
В. А благання наші нехай прийдуть до Тебе.

Молімося.
Господи Ісусе Христе, котрий серед байдужості світу витиснув святі рани Своєї муки на тілі Отця нашого Франциска, просимо Тебе через його заслуги уділити нам благодаті несіння Твого Хреста. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

День ІІ – Про убогість святого

Господи Ісусе Христе, вчини так, щоб я не прив’язувався до того, що земне і за Серафимським Отцем міг сказати: «Бог мій і все моє!».
Святий Франциску, випроси мені хоча б частину радощів, які ти черпав з убогості. Вчини так, щоб я освітлений Божим Світлом, прямував до життя в убогості, в якому жив на землі наш Спаситель, Ісус Христос. Амінь.

День ІІІ – Про покуту святого

О, мій Спасителю, Ісусе Христе, яка є велика різниця між вчинками Твого слуги Франциска і моїми. Він жив, відрікаючись від усього і чинячи каяття, а я страхаюсь навіть мати думку про покуту.
О великий покутнику, святий Франциску! Ти в останні хвилини свого життя перепрошував своє тіло за те, що так сурово до нього ставився Просимо, не допусти, щоб я через тілесні прагнення, уникнення відречень, жалів в хвилину своєї смерті, що занадто турбувався про своє тіло, забуваючи про свою душу. Амінь.

День ІV – Про терпеливість святого

Дякую Тобі, Господи, за всі терпіння, які Ти до цього часу зсилав і надалі в Своєму милосерді мене обдаровуєш.
Святий Отче Франциску, підтримуй мене твоєю терпеливістю; освітлюй мій розум і серце, щоб з радістю та правдивою славою слуг Божих я прийняв терпіння добровільно і з любові до Бога. Амінь.

День V – Про любов до Бога

О, мій Боже, Твій слуга, святий Бонавентура, прирівняв святого Франциска до жару, розпаленого у вогні Твоєї любові. Просимо Тебе, уділи мені хоча б малої іскри з цього святого полум’я, котрим палав Франциск, щоб йдучи за його прикладом, я повністю посвятився твоїй любові.
О, святий серафиме та приятелю моєї душі! Випроси мені ласки в Господа, щоб я турбувався лише про Його славу. Амінь.

День VІ – Про любов до ближнього

О, мій Ісусе, дякую Тобі за все добро, яким Ти обдарував світ через заслуги святого Франциска. Просимо Тебе, навчи мене наслідувати ревність святого з Асізі. Нехай я від цієї хвилини стараюсь про спасіння людських душ.
Святий Франциску, випроси для мене ласки, щоб я міг бачити в ближньому не тільки брата, але самого Спасителя, бо лише тоді, розпалений Божою любов’ю, я стану Твоїм послідовником. Амінь.

День VІІ – Про побожність святого

О, мій Спасителю, дай мені живу віру і палку любов святого Франциска, щоб Твої благодаті не були марними для мене.
А ти, мій Отче Франциску, прикладе досконалої побожності, випроси для мене в Бога, щоб я міг прославляти Його думками, мовою та цілим своїм життя на віки. Амінь.

День VІІІ – Стигмати святого

Господи Ісусе Христе, благаю Тебе через заслуги святого Отця Франциска, уділи мені ласки, щоб я жив тільки для Тебе.
Святий Франциску, допоможи мені, цілуючи Твої рани, зрозуміти Твої слова: «Люби Бога, котрий через безмежну Свою любов терпів і помер заради мене». Амінь.

День ІХ – Блаженна смерть

Господи Ісусе Христе, дай мені ласки спокою в останній хвилині мого життя. Смерть є такою, яким було життя. Даруй мені, Господи, міць і витривалість у Твоїй службі, щоб я заслужив собі на щасливу і добру смерть.
Святий Отче Франциску, твоя блаженна смерть наповнила мене палким прагненням спасіння. Як щасливо вмирає той, хто жив подібно тобі. Серафимський Отче, випроси мені ласки, щоб я міг спочити в Господі смертю справедливих. Амінь.

Вірні, які протягом 9-ти днів або місяця відмовлятимуть будь-які молитви на честь св. отця Франциска,
отримають 3 роки відпусту за кожен день дев’ятниці, повний відпуст на звичайних умовах по її закінченню.

saint-francis-of-assisi

 

Апостольська Столиця. 20 березня 1932p.

«
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net