Неокатехуменат

Вже 20 років у парафії св. Миколая в Дніпродзержинську існують спільноти Неокатехуменальної Дороги. Неокатехуменальна Дорога, яка є однією з дійсностей Католицької Церкви, народилася в шістдесяті роки минулого століття під час Другого Ватиканського Собору, в бараках Мадриду, в Іспанії. Дорога виникла в середовищі людей простих, навіть убогих, які не приховували правду про себе і зі щирою надією приймали євангельську Добру звістку. Через декілька років Неокатехуменальна Дорога розповсюдилася в парафіях Іспанії, Португалії, Італії. На сьогоднішній день неокатехуменальні спільноти існують у більш ніж ста країнах світу, а їхня кількість перевищує 20 тисяч. Статут Дороги затверджений Папою Римським Бенедиктом XVI у 2008 році. У Статуті вказано, що Неокатехуменат – це дорога, яка провадить віруючих до відкриття багатства власного Хрещення і веде до зрілої християнської віри.

Наразі в Дніпродзержинську є три неокатехуменальні спільноти. Вони об’єднують парафіян різного віку і родинного стану: серед них є молодь, подружні пари, самотні люди, діти. Кожного року катехісти з неокатехуменальних спільнот разом з настоятелем проводять в парафії катехези – цикл зустрічей для дорослих та молоді, які покликані поставити слухачів перед світлом євангельської звістки, допомогти знайти дорогу до Бога та Церкви, поглибити віру і дати надію. На ці зустрічі запрошуються парафіяни та всі охочі.

Вже декілька років поспіль брати зі спільнот проводять у пасхальний період євангелізацію на площах міста. Така форма євангелізації є відповіддю на заклик Папи Франциска, котрий наголошує, що Церква має вийти за межі церковних мурів та йти назустріч сучасній людині, загубленій та шукаючій відповідей на фундаментальні питання свого життя – хто я і для чого існую? Євангелізації на вулицях міст проводять брати неокатехуменальних спільнот по всьому світі – як вираз християнської радості та свідоцтво перемоги Ісуса Христа над смертю, яка оточує кожного чоловіка і кожну жінку.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net