ФОС

 Францисканський орден світських (ФОС або OFS) – це велика спільнота мирян, яка об’єднує всіх братів і сестер у цілому світі в одне згромадження, що намагається жити у вірі, споглядаючи на Ісуса Христа очима св. Франциска з Ассизі, засновника Великої Францисканської Родини – визначеною у Вселенській Церкві як Францисканський Орден св. Франциска:

I гілка – ченці (брати мінорити) – 1209р;

II гілка – черниці (клариси) – 1209р;

III гілка – миряни (світські францисканці) – 1212р.

“Відбудуй Мою Церкву”,  – так покликав Господь Франциска, відкрив йому велику любов до Божого створіння у поцілунку прокаженого, збагатив його Святою Бідністю, огорнув Плащем Покори, Святості і Чистоти; подарував йому цілий світ у братах і сестрах, які за натхненням “Божого дивака” відкрили для себе Бога – як Отця, Ісуса – як Брата, Марію – як Матір.

Святий Франциск намагався наслідувати Христа в усьому, бути схожим на Нього, цінувати кожну мить зустрічі з Ним; бажав бути приятливим для Христа і робити все можливе, щоб не розминутися з Ісусом, щоб не образити Його,  щоб дякувати Йому, щоб величати Його, щоб благословляти і прославляти Його у кожному створінні Бога. Ставлення св. Франциска до всього Божого захоплювало людей, і вони йшли за ним, прагли пізнавати Бога як він 806 років тому і тепер, у сьогоденні.

Францисканський Орден Світських (OFS) офіційно налічує у своєму складі понад 60 національних францисканських спільнот мирян з різних країн світу. В 2007 році 3 червня францисканці України були визнані і затверджені Декретом Церкви 61-ю національною спільнотою ФОС. Ця подія відбулася у с. Заричани Житомирської обл.

Францисканські спільноти закладаються у лоні Церкви серед віруючих католицького віросповідання. Такі спільноти затверджуються Декретом ченців I Ордену – OFM, OFM Conv, OFM Cap, тобто тим Першим Орденом ченців, під опікою (асистенцією) якого знаходяться брати і сестри світські францисканці. Після отримання Декрету Спільнота францисканців світських стає складовою цілої єдиної світської Спільноти – Ордену Францисканців Світських (OFS).

Національна спільнота ФОС в Україні складається з 5 Регіональних спільнот:
– Західний Регіон;
– Північний Регіон;
– Хмельницький Регіон;
– Вінницький Регіон;
– Південно-Східний Регіон.

Загальна численність Національних Спільноти ФОС в Україні понад 1000 осіб, які склали Обітниці різних рівнів. Усі ми, покликані Богом до Його Спільноти, бажаємо бути вщеплені до Його Родини через різні згромадження вірних – Назаретянські сім’ї, Віднова у Святому Дусі, Неокатехуменальні спільноти, інші. ФОС – це одне з таких згромаджень. Нас відрізняє лише одне – це визнання нашого покликання через складання Обітниць Богові у присутності цілої Спільноти парафії, до складу якої належать францисканці. Ми підтверджуємо свої наміри і бажання жити і наслідувати Ісуса Христа через глибоке занурення у Нього, через спілкування з Ним, через споглядання Його особистості, через переміну свого особистого “я” (менталітету) так, як це робив св. Франциск, прагнемо щоб у нас, як у Франциска були такі очі, щоб могли бачити всю красу світу, такі вуха – щоб могли чути, навіть шепіт Божого Духа, таке серце – щоб могли відчувати біль іншої людини, могли співстраждати за цю людину, а можливо, з Божої благодаті, і віддавати своє життя за неї; могли радіти разом з іншими, а більше допомагати людям бути радісними; щоб могли жити не заради не заради себе, а заради іншого, тобто хто є поруч.

Складання Довічної Обітниці приєднує нас до Францисканського Ордену Світських.
“Мир і добро” – так вітаються францисканці.
“Тепер і навіки” – єдина наша францисканська відповідь.

Третій Францисканський Орден = Францисканський Орден Світських – це геніальне творіння Ассизького Бідняка, справжній шедевр. З його рядів вийшли люди, що стали знаменням свого часу:

св. Єлизавета, королева Угорська (†1231)
св. Луї IX, король Французький (†1270)
св. Элизавета Португальська (†1336)
св. Жанна Д’Арк (†1431)
св. Томас Мор (†1535)
св. Франциск Сальський (†1622)
св. Альфонсо з Лігуорі (†1787)
св. Джованні Боско (†1888)
св. Джузеппе Сарто (Пій Х) (†1914)

Відомі люди:

Леонардо да Вінчі
Христофор Колумб
Ґалілео Ґалілей
Мікель Сервантес
Васко да Гама
папа Лев XIII
папа Іоан XXIII (II Ватиканський собор)

с. Наталія Андрейченко, OFS

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net