2 тиждень Адвенту – «Готуйте дорогу для Господа» – Тиждень Іоанна Хрестителя
«Тими ж днями приходить Іван Христитель, і проповідує в пустині юдейській, та й каже: Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне!
Бо він той, що про нього сказав був Ісая пророк, промовляючи: Голос того, хто кличе: В пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому!» Мт 3:1-12
Ось, гряде Господь… Гряде Спаситель, але ніхто нічого не помічає. Світ живе, як звичайно, в повній байдужості до подій. Про прихід Господа знають лише Марія і Йосип, якого сповістив Ангел. Світ перебуває у пітьмі. А Христос все ще перебуває в лоні Марії. Іудеї продовжують сперечатися про Месію. Вони навіть не підозрюють, що Він так близько. Лише деякі справді очікують утіхи Ізраїля: Симеон, Ганна … Час Адвента – це час очікування.
У давнину «адвент» означав прибуття царя і імператора в якусь певну провінцію. Цей термін також вживали, коли кесар вступав на трон. І християни, народ Нового Завіту, є тією самою «провінцією», яку приходить відвідати Бог Немовля. «Він є Цар, який зійшов у цю бідну провінцію, якою є земля, і Він обдарував нас Своїм відвідуванням, прийнявши нашу плоть, ставши людиною, як ми. Адвент закликає нас знову побачити цю присутність, нагадує нам, що Бог не усунувся від світу, що Він не відсутній, не залишив нас на власне свавілля, але йде нам назустріч різними способами, які ми повинні навчитися розпізнавати», – сказав Бенедикт XVI.
Під час Адвенту Церква закликає нас до більш ревної молитви. У молитві ми перебуваємо під дією Духа Божого, який вчить Церкву молитися. Тому під час Адвенту Церква молиться: «Боже, зроби так, щоб коли Христос прийде і постукає у двері, то застане нас невсипущими в молитві і в прославлянні Твого Імені. Зміцни нашу пильність в очікуванні Твого Сина, щоб ми вийшли Йому назустріч з запаленими лампадами». Ці запалені лампади – це молитва, вчинки милосердя, любов до Бога і ближніх.
У другу неділю Адвенту разом з першою свічкою запалюють другу свічку, звану «Віфлеємською». Ця свічка нагадує про подорож Марії та Йосипа до Віфлеєму й про народження Месії у Віфлеємі.
Основним кольором, що прикрашає святилище храму в передріздвяні тижні, виступає фіолетовий, як королівський колір, що проголошує прихід Царя. Іноді замість фіолетового використовується яскраво-синій, що також відноситься до королівських кольорів.