Адорація на Великий Піст

Любов, виражена в Хресті
(Адорація на Великий Піст)

Господи Ісусе Христе, стоячи на колінах перед Тобою, ми спочатку хочемо сердечно привітати Тебе і сповідувати нашу віру, що Ти є присутній тут, живий і істинний, хоча і прихований у вигляді хліба в білій Гостії. Це привітання хочемо висловити піснею:

Пісня: Тебе вітаю Пресвятеє Тіло

Ми збираємось біля Тебе, Ісусе, в час, який разом з усією Церквою переживаємо як час благодаті і спасіння, як заклик до навернення і покаяння, переміни власного серця і поведінки. Великий Піст – це також час, коли ми усвідомлюємо і розмірковуємо над незбагненною таємницею Твоєї любові, яку Ти виявив в стражданні і Хресті. Боже наш і Спасителю, завдяки Твоїм Страстям Ти стаєш нашою підтримкою в труднощах, а своїм Хрестом запевнюєш нам перемогу. В Тобі наше спасіння, прощення гріхів. У Тобі наше освячення, наше земне життя і надія на вічне життя в славі Царства Твого Небесного Отця.

Господи Ісусе, Ти сказав: “Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за дру­­зів своїх” (Йн 15, 13), і Ти підтвердив ці слова щедрою та добровільною жертвою зі свого життя, переживаючи весь біль агонії в жахливому стражданні на Голгофі. Ти зробив це, Ісусе, щоб виконати волю свого Отця, але, перш за все, тому, що Ти нескінченно нас полюбив. Захоплює нас Твоя любов – вірна і терпелива, хоча людина так часто відкидає її та відходить від Тебе.  Доказом Твоєї любові є знак хреста, який зустрічаємо в кожному храмі, в наших помешканнях, уздовж доріг і бачимо повішеним на шиї. Насамперед, виразом Твоєї божественної любові, яка охоплює все наше життя, є Твоя присутність в Пресвятих Дарах, а також в святих таїнствах, в Святому Письмі, що містить Твої слова до нас, в Церкві і в кожній людині, з якою Ти ототожнюєшся.

Вчини, просимо Тебе, Господи Ісусе, щоб кожна людина відкрила, наскільки сильно Ти її любиш, і щоб наслідувала Тебе в цій любові.

Пісня: Слався, наш Спаситель

Ісусе, наш Спасителю, роздумуючи над Твоїми Страстями, усвідомлюємо собі все те, що Ти пережив від молитви в Гетсиманському саду до свого останнього подиху, виданого на Голгофі. Тоді Ти відкупив кожну людину, винагороджуючи Божій справедливості за всі гріхи, вчинені від початку світу і донині. Перед впавшою людиною Ти відкрив ворота Божого Царства. Одночасно наші людські страждання, джерело яких у відході від Божої любові, наші труднощі і хрести, об’єднані з Твоїм, набувають значення та спасительної сили. Вчини, просимо Тебе, Ісусе, щоб ми в цьому дусі приймали наші страждання, хрести – і таким чином могли бути співучасниками Твоєї справи спасіння.

Причиною Твоїх скорбот та жорстокої муки були наші гріхи і провини. Твій Хрест говорить нам постійно, що кожен гріх є страшним злом. Гріх ображає Бога, поневолює людину і стає причиною страждання. Той же хрест показує нам глибину таємниці Твоєї любові до людини, яка не є наївною любов’ю, але любов’ю мудрою – тому що вона виховує. Для того, щоб на Твою любов людина була в змозі відповісти своєю любов’ю, треба нам заплатити таку ж саму ціну, Ісусе, яку Ти заплатив – ціну підкорення себе волі Божій, прибиття своїх рук до хреста і відкриття свого серця.

Ми просимо Тебе, Господи Ісусе, щоб ми, об’єднані з  Тобою, приймали кожного дня хрест нашого життя: наші обов’язки, вірність заповідям Божим і страждання.

Пісня: В хресті терпіння

Ми смиренно просимо Тебе, Господи Ісусе Христе, щоб ми витривали у Твоій любові і ніколи не відійшли від Тебе. Твої спасенні Страсті та смерть нехай будуть для нас джерелом сили в труднощах, щоб наше свідчення християнського життя засяяло новим світлом. Вчини, Господи, щоб люди зрозуміли, що вірність Тобі, Хрестові, Євангелію і Церкві – це правильний шлях для розвитку людської особистості, до святості життя на кожен день серед звичайних сірих буднів.

 

Усвідомлюючи свою слабкість, смиренно просимо Тебе словами: Зміцни нас, Господи!

– ради Твоєї агонії в Гетсиманському саду;

– ради Твоїх страждань в Оливному саду;

– ради Твого ув’язнення та позбавлення волі;

– ради несправедливого звинувачення Тебе,

– ради болів бичування;

– ради Твого страждання під час увінчання терновим вінцем;

– ради  Твоїх зусиль в несінні хреста;

– ради оголення Тебе з шат на Голгофі;

– ради Твого розіп’яття на хресті;

– ради Твоєї смерті;

– ради покладення Твого тіла до гробу;

– ради Твого славного воскресіння;

– ради зіслання  Святого Духа.

Пісня: Люде, мій люде

Оскільки ми грішні і винні в тому, що Ти так жорстоко постраждав, благаємо Тебе, Ісусе, про милосердя для нас i всіх, хто триває в гріхах. Вчини, Ісусе, щоб Твої Страсті та смерть були спасенними для кожного з нас. Відкрий очі всім зневоленим гріхом, тим, які Тебе дуже ображають – нехай шукають звільнення в таїнстві Примирення. Господи, влий надію в серця тих, хто впав у розпач  і живе у темряві невіри.

Ми прагнемо перепросити Тебе за все зло, яким людина ображає Бога, принижує свою гідність і наповнює великим стражданням своє життя.

Будемо повторювати:   Перепрошуємо Тебе, Господи.

 • за видалення Тебе з життя;
 • за нехтування Твоїми заповідями;
 • за гріхи ненависті в суспільному житті;
 • за занедбання релігійних і батьківських обов’язків;
 • за гріхи пияцтва і нечесності;
 • за непошану до гідності людської особи;
 • за гріхи проти зачатого життя;
 • за відсутність мужності в сповіданні віри;
 • за байдужість до наших ближніх;
 • за поганий приклад для дітей та молоді;
 • за нехтування щоденнми молитвами;
 • за уникання читання Святого Письма в нашому житті;
 • за заповнення часу розвагами за рахунок Св. Меси;
 • за непотрібну роботу в святі дні;
 • за брак відповідальності за свою Церкву.

Пісня:  Ради нас Ти був розп’ятий,

                     Христе Боже, змилуйся над нами. (3р.)

Господи Ісусе, наш Відкупителю, котрий за нас помер і був похований, щоб воскреснути з мертвих, ми хочемо з щирою відданістю занести до Тебе смиренні благання.

Будемо повторювати: Господи, почуй наші молитви.

 • зa святу Церкву, щоб для світу була прикладом постійного послуху волі Отця. Тебе просимо…
 • за Папу, єпископів і священиків, щоб росла їхня віра в міць Доброї Новини та святих таїнств. Тебе просимо…
 • за хворих, щоб у своєму тілі доповнювали страждання Христа заради добра Його Тіла, яким є Церква. Тебе просимо…

–  за грішників, щоб вони почули Твій заклик покаятися і примиритися з Тобою в таїнстві Покаяння. Тебе просимо…

 •  за наші родини, щоб, довіряючись любові Бога, зростали в атмосфері злагоди та любові.  Тебе просимо…
 •  за померлих, щоб милосердний Бог скоротив час їхньої покути і відкрив для них брами Раю. Тебе просимо…
 • за нашу парафіяльну спільноту, щоб ми через молитву, піст і милостиню гідно приготувалися до святкування Великодніх свят. Тебе просимо…
 •  за нас самих, щоб ми були в змозі ділитися хлібом і любов’ю з тими, хто очікує нашої допомоги. Тебе просимо…

Господи Ісусе, знаємо, що без Твоєї допомоги нічого не досягнемо, тому всі наші зусилля і турботи про благо світу, в якому живемо, ми складаємо в Твої руки. Віримо і довіряємо Твоїй могутності і доброті, тому всім серцем просимо Тебе  вислухати наші спільні прохання і уділити нам потрібну благодать.

На знак нашої вдячності і винагородження за гріхи, віддаємо Тобі, Христе, наші серця і вирішуємо за допомогою Твоєї благодаті так змінювати нашу поведінку, щоб більше Тебе не ображати. Зміцни нас у цьому рішенні та навчи нас Твоєї любові.

Усі: Амінь.

Пісня: Пресвята Господня Тайно.

 

Джерело: CREDO

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2022 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net