Таінство Хрещення

Святе Хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя (vitae spiritualis ianua) і дверима, які відчиняють доступ до інших святих таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії (ККЦ. ч. II, розділ 2)

КОРОТКИЙ КАТЕХІЗИС

Цей звичай є і в інших релігіях, але християнське хрещення доповнює звичайний символізм цього обряду (смерть і життя, очищення) конкретним зв’язком з особою Ісуса Христа. Хрещення єднає нас із Ним, занурює нас у Його смерть і воскресіння, дає нам доступ до Церкви. Охрещений стає учнем Христа і членом християнської спільноти.

Основні християнські Церкви (Вселенська Католицька Церква, Православні помісні Церкви та більшість протестантських віросповідних спільнот) визнають одне і те саме хрещення. Це має підкреслити те, що християни цих Церков взаємно вважають себе братами і сестрами в належності до Христа.

Це означає, що охрещений йтиме тією дорогою, яку проклав Ісус, обере життя, запропоноване Ісусом, якщо буде потрібно — прийме страждання і смерть за Ісуса і воскресне разом із Ним.

Це означає, що хрещення — це приймання до Церкви; охрещений стає членом спільноти. Від цього дня, на своєму місці та мірою своїх можливостей він відповідальний за цю спільноту.

Воно відроджує нас до життя з Богом. Допомагає боротися проти зла, продовжувати справу Ісуса, усвідомити, що ми — діти Божі.

По-перше, відпущення гріхів. Катехізис Католицької Церкви говорить, що Хрещення звільняє нас як від первородного гріха і гріхів особистих, так і від кари за гріхи. В тому, хто відродився до нового життя, не залишається нічого, що заважало б йому ввійти в Царство Небесне: ні Адамового, ні особистого гріха, ані наслідків за гріхи (див. 1263). По-друге, Хрещення чинить неофіта «новим створінням» (2 Кор 5, 17), Пресвята Трійця дає охрещеному освячуючу благодать. По-третє, Хрещення робить нас членами Тіла Христового, прилучає нас до Церкви. По-четверте, Хрещення є основою спілкування усіх християн, також і тих, хто не перебуває у повноті спілкування з Католицькою Церквою. І останнє, втілений у Христа у Хрещенні охрещений стає подібним до Його образу. Хрещення назначає віруючого незгладимою печаттю його належності до Христа. Вділене раз і назавжди Хрещення не може бути здійснене повторно. «Печать Господня» — мітка, якою Святий Дух позначив нас у «день викупу» (Еф 4, 30). «Хрещення — це воістину печать вічного життя» (св. Іриней).

Тому що в день хрещення ми вирішуємо йти за Христом. Це поворот, «навернення», початок зовсім іншого життя.

Всі таїнства вимагають «навернення», тобто зміни свого життя, щоб воно стало згідним із життям Ісуса. Хрещення — це Таїнство, яке відкриває нас на це «навернення», якому ми повинні бути вірні аж до смерті.

Катехізис Католицької Церкви каже, що зазвичай Таїнство Хрещення звершують єпископи або священики, а в Католицькій Церкві — також і диякони. У разі необхідності кожна людина, навіть неохрещена, але яка має праведні наміри, може охрестити. Праведні наміри — це бажання зробити те, що, хрестячи, робить Церква, і застосувати тринітарну форму хрещення: “Я тебе хрещу в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (див. 1256).

Для того, щоб між ними і хрещеником встановився особливий зв’язок. Вони є свідками від громади і повинні допомагати батькам виховувати дитину в християнському дусі.

Християнські батьки дають своїм дітям імена святих, яких найбільше поважають. Діти, коли підростають, прагнуть краще їх пізнати. Святі, чиї імена носять діти, можуть правити їм у житті за ідеал і модель поведінки.

За матеріалами CREDO

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net