Таїнства

Приготування до Таїнств

Католицька Церква визнає сім Святих Таїнств.

1. Хрещення. Святе Хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя (vitae spiritualis ianua) і дверима, які відчиняють доступ до інших святих таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії (ККЦ. ч. II, розділ 2).

2. Конфірмація (Миропомазання) Конфірмація – лат., від confirmare затверджувати. У таїнстві Миропомазання (Конфірмації) християнин, який отримав нове народження за допомогою Хрещення, знаходить благодатні дари Святого Духа, що був даний апостолам – і через них усієї Церкві – в день П’ятидесятниці.

3. Євхаристія – це спомин Пасхи Христа, актуалізація і сакральне приношення Його єдиної жертви в Літургії Церкви, яка є Його Тілом.

4. Покаяння. «Уся дієвість Покаяння полягає у відновленні нам Божої благодаті і в з’єднанні нас у найбільшій приязні з Богом» (Римський Катехизм, 2, 5, 18.). Отже, метою і наслідком цього таїнства є примирення з Богом. У тих, що приймають таїнство розкаяним серцем і з побожним наставленням, «настає мир і спокій сумління, супроводжувані великою душевною розрадою» (Тридентський Собор: DS 1674.). Справді, таїнство Примирення з Богом приносить справжнє «духовне воскресіння», відновлення гідності і життєвих благ дітей
Божих, найціннішим з яких є приязнь із Богом (Лк. 15,32). (ККЦ 1468)

5. Єлеопомазання (Помазання хворих). «Священним помазанням хворих і молитвою пресвітерів уся Церква доручає хворих Господеві, терплячому і прославленому, щоб дав їм полегшення і спас їх; більше того, закликає їх, щоб, злучившись добровільно зі страстями і смертю Христовою, таким способом причинялись для добра Божого Народу» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. «Lumen gentium », 11.). (ККЦ 1499)

Таїнство Єлеопомазання приділяється тяжко хворій людині, а також коли є небезпека смерті та людям похилого віку. До приходу священика необхідно накрити стіл білою скатертиною. На стіл поставити свічку, хрест та свячену воду.

6. Священство (Рукоположення), в якому Ісус Христос, через накладання рук єпископа, вибраним чоловікам надає повну владу для проголошення Євангелія та уділення Святих Таїнств.

7. Подружжя, «Подружній союз, у якому чоловік і жінка встановлюють спільноту на все життя,
спрямований своїм природним характером для добра подружжя і для народжування і
виховання дітей: цей союз між охрещеними був піднятий Христом Господом до гідності
таїнства» (Кодекс канонічного права, кан. 1055, § 1.). (ККЦ 1601)

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2023 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net