Святий Франциск

Святий Франциск – зразок милосердя, мудрості, стриманості, покори і духовної сили. Апостол убогості і любові. Менестрель Божий. Другий Ісус Христос…

“Відбудуй Мою Церкву”,  – так покликав Господь Франциска, відкрив йому велику любов до Божого створіння у поцілунку прокаженого, збагатив його Святою Бідністю, огорнув Плащем Покори, Святості і Чистоти; подарував йому цілий світ у братах і сестрах, які за натхненням “Божого дивака” відкрили для себе Бога – як Отця, Ісуса – як Брата, Марію – як Матір.

Святий Франциск намагався наслідувати Христа в усьому, бути схожим на Нього, цінувати кожну мить зустрічі з Ним; бажав робити все можливе, щоб не розминутися з Ісусом, щоб не образити Його,  щоб дякувати Йому, щоб величати Його, щоб благословляти і прославляти Його у кожному створінні Бога. Святий Франциск, починаючи свій шлях за Господом, зняв з себе всю одежу і залишився нагим, бо нагота – це беззахістність. І як маленька дитина повністю залежить від своїх батьків, які піклуються про неї, святий Франциск довірився повністю своєму Небесному Отцю. Він оголив себе так, що між його душею і Богом залишилося тільки покривало плоті. Йому здавалося, що він став нагим, як розіп’ятий Ісус. Не вистачало тільки п’яти ран, які з’явилися згодом.

Протягом останніх восьми століть святий Франциск постійно пробуджує велику зацікавленість людей Євангелієм та заохочує  до  наслідування Ісуса Христа: вбогого, смиренного, покірного, лагідного й постійно радісного в любові.

Франциск, як кожна  молода  людина, шукав сенс життя. Він знайшов таємницю справжньої  свободи, радості  та щастя, коли  цілком довірився Богові  та пішов за Його голосом.

Спосіб життя святого Франциска  та  його товаришів завжди пробуджував і продовжує пробуджувати в багатьох людях прагнення досконалості за прикладом Христа й перших християн.

Святий Франциск бачив красу й доброту в усіх створіннях. Він любив квіти й пахучі трави; він любив воду, що біжить вистрибом, вгамовує спрагу, змиває бруд; любив небо – і чисте, і хмарне; любив родючу землю. Але найбільше він захоплювався світлом, як завжди новим чудом – світлом сонця, світлом вогню, і, говорив, що кожного ранку, як тільки зійде сонце, усі створіння повинні прославляти Бога, який створив його для нас. Вечорами треба дякувати Богові за вогонь, що світить для нас уночі.

Святий Франциск просив ласки так любити і так страждати, як його Господь. А оскільки він не уявляв собі любові без діл і страждань, то спершу пішов за люблячим і страждаючим Христом, потім відтворив наочно у вертепі Його Різдво, і йому не залишалося нічого більше, як відтворити у своїм тілі Розп’яття. І він так палко цього бажав, що Господь розділив з ним, як з другом, всю Свою любов і всю Свою Скорботу: Він розіп’яв його, як Сам був розп’ятий. Отримавши бажане, цей чоловік не сповнюється гординею, а самоусувається в подячному поклоні, щоб віддати цю перемогу єдиному Богові і вибухнути співом хвали, який і є досконалою молитвою без тіні думки про себе:

«Ти єдиний святий, Господи Боже, що твориш чудеса. Ти – сильний. Ти – великий. Ти – Всевишній. Ти – Цар всемогутній. Ти – Святий Отець, Цар неба і землі. Ти – Єдиний у трьох особах, Господи і Боже всеблагий. Ти – добро, єдине благо, найвище благо, Господи, Боже живий і істинний. Ти – ласка і любов. Ти – упевненість. Ти – спокій. Ти – тріумф і радість. Ти – справедливість і поміркованість. Ти – повне багатство. Ти – краса. Ти – покірність. Ти – цілісність. Ти – сторож і захисник. Ти – фортеця. Ти – потіха, Ти – наша надія. Ти – наша віра. Ти – наша насолода. Ти – наше вічне життя, великий і всеславний Господи, Боже всемогутній, милостивий Спасителю».

Від отриманих стигматів, ослаблений численними хворобами Франциск з Ассізі помер 04 жовтня 1226 року у віці 44 років. Стигмати він отримав на два роки раніше 17 вересня.

Орден Менших Братів заснований в XIII сторіччі святим Франциском (дата затверждення Устава Папою Інокентіем III – 29 листопада 1223 р.).           Особливий спосіб життя  святого Франциска   за Євангелієм дав початок великому руху віднови Церкви, що охопив  також  і тих, хто не міг вступити до Першого (чоловічого) чи Другого (жіночого)  Ордену. Цей рух світських увійшов в історію під назвою Третього Ордену (Терціарії), який тепер називається Францисканським Орденом Світських (стара назва – Брати  і сестри Покаяння).

Святий Франциск і його товариші допомагали  людям  усвідомити те, що не обовязково перебувати за мурами монастиря для того, щоб осягнути досконалість  християнського життя.  Адже святими можуть  стати також і світські особи – в родинному житті  та  виконанні своїх професійних обов’язків.

Протягом минулих 800 років цим шляхом, що був відкритий святим Франциском Ассізьким, пройшли  сотні тисяч людей.

В Україні перші спільноти Світських Францисканців  з’явилися вже в XIY сторіччі. Такий спосіб життя у євангельському братерстві завжди  захоплював  народ  нашого  краю.  Жорстоке переслідування Церкви після Жовтневого перевороту не могло знищити в серцях людей бажання йти цим чарівним шляхом  до  нашого Отця Небесного, який був  нам  вказаний святим Франциском.

«Мої брати і сестри, хочу вас всіх відправити до Раю.» – святий Франциск.

ФОС парафії св. Миколая м. Кам’янське

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2024 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net