Перша Неділя Адвента

advent_I_tyzdenЧас Адвента

З першою неділею Адвенту Церква починає новий літургійний рік. Зміна літургійних років має трирічний цикл (А, Б, В або латинськими А, B, C), з читанням певного Євангелія для кожного року: по неділях на рік А читається Євангеліє від Матвія, в рік B Євангеліє від Марка, в рік С Євангеліє від Луки. У цьому році 29 листопада розпочинається Адвент року С, під час якого ми будемо читати Євангеліє від Луки. Літургійний рік – це відрізок часу, за який Церква проходить всю таємницю порятунку, що вчинив Ісус Христос. Таємницю, яка, будучи занадто насиченою і наповненою змістом, щоб її можна було зрозуміти і прожити відразу і повністю, поділяється у часі, щоб ми могли вкусити і засвоїти різні її аспекти та вимірювання. Літургійний рік ділиться на час Адвенту, Різдво, Великий Піст, Великдень, рядовий час.

Час Адвента: Гряди, Господь Ісус!

Слово «адвент» означає «пришестя-очікування». Воно має подвійну характеристику: це час підготовки до свята Різдва, в якому ми згадуємо перше пришестя Сина Божого до людей; а також час, коли серця людей прямують до очікування другого пришестя Христа наприкінці часів і історії, коли Він прийде судити живих і мертвих. Час Адвента триває чотири тижні (з неділі, найближчої до 30 листопада, до Першої вечерні Різдва). Цього року період Адвенту починається з Першої вечерні неділі 29 листопада. Дні з 17 по 24 грудня являють собою час найбільш інтенсивної підготовки до Різдва. Облачення цього літургійного періоду – фіолетового кольору. Цей колір символізує надію і очікування зустрічі Ісуса, смиренність і готовність прийняти Його в наше життя. По неділях Адвента не вимовляється «Слава в вишніх Богу», але читається Символ віри.

Вінок Адвента

Це символ Адвента, що виражає шлях очікування Спасителя. Він складається з великого кола, в який вплетені гілки сосни або ялинки. У вінок вставлені чотири свічки (вони можуть бути різної висоти), які позначають чотири тижні Адвенту. Свічку – або дві, три або чотири свічки – можна запалити на початку Євхаристійного богослужіння, після проповіді або в іншій доречний момент. Такий вінок можна поставити і вдома, де вся родина буде збиратися навколо нього на молитву. Сьогодні ми запалюємо першу свічку вінка Адвенту. Ця свіча, фіолетового кольору, називається «свічкою пророка» і закликає нас до надії.

Боже, Отче милосердний, всі ми з надією дивимося у майбутнє: ми потребуємо надії. Навколо себе ми бачимо стільки проблем: у людей, у сім’ях, на роботі, у громадському та політичному житті. Іноді нам здається, що зло сильніше добра, що егоїзм бере гору над любов’ю, що розбіжності знищують світ. Ми потребуємо надії. У Сину Твоєму, який став заради нас людиною, Ти обіцяв нам благо: зміцни нашу віру в Тебе, зміцни нашу надію.

За матеріалами: Радіо Ватікана

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2024 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net