Богоявлення Господнє

Богоявлення (грец. Θεοφάνια – Теофанія), більш давня назва – Явище (грец. Επιφάνια – Епітафія) – одне з найдавніших християнських свят.

Спочатку Богоявлення для віруючих об’єднувало цілих три події: Різдво, поклоніння волхвів і Хрещення Христа в Йордані. Цього канону досі дотримується Вірменська Церква, представники якої не були на Халкидонском Соборі в 451 році. Перші згадки про свято зустрічаються на рубежі II і III століть. На початку V століття (за деякими джерелами на кінці IV століття) католики стали святкувати Різдво 25 грудня, а 6 січня збереглося за святом Богоявлення.

У католицькій традиції свято Богоявлення пов’язане саме з поклонінням волхвів, тому в багатьох країнах воно називається святом Трьох Королів. В латинському обряді урочистість Хрещення Господнього святкується в наступну неділю за Богоявленням. Натомість в православній традиції (а також у східному обряді) Богоявлення пов’язується зі спогадами Хрещення Господнього. У церквах на урочистість Богоявлення освячують воду, золото, крейду і ладан. У ряді країн існує традиція писати на дверях храмів і будинків латинські літери C+M+B і додається рік, як символ перших літер латинської фрази «Christus mansionem benedicat», що означає «Хай благословить Христос цей дім».

Поклоніння волхвів. Вітраж в Кельнському соборі 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2024 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net