Благословенний Цар, що йде у Господнє Ім’я!

“Коли ж Він їхав, вони простилали одежу свою по дорозі. А як Він наближався вже до сходу з гори Оливної, то ввесь натовп учнів, радіючи, почав гучним голосом Бога хвалити за всі чуда, що бачили,кажучи: Благословенний Цар, що йде у Господнє Ім’я! Мир на небесах, і слава на висоті!” (Лк 19, 36-38)

Ранок Неділі 20 березня 2016, коли Католицька Церква згадує вхід Ісуса в Єрусалим та Страсті Господні, видався похмурим і холодним у Кам’янському (Дніпродзержинську). Навіть сніг пішов, немов би само небо оплакувало страждання Христа.

На початку Євхаристії настоятель парафії брат Ярослав Федірчук звернувся до присутніх і розповів звідкіля бере початок назва сьогоднішньої Урочистості та чому цей день має подвійну назву – Пальмова (Вербна) Неділя або Неділя Страстей Господніх.

В історії існувала єрусалимська традиція, коли християни з пальмовими гілками йшли від Оливної гори до гробу Господнього, згадуючи той момент як піймали Ісуса Христа і вели Йога на розп’яття. В західній традиції, римській, в цей час читали Страсті Господні і роздумували над тим, що Ісус Христос зробив для нас. Тому ми сьогодні маємо поєднані дві традиції. Маємо в руках ці пальми, або верби, які пізніше будуть освячені і будемо читати Страсті Господні. Таким чином і входимо в Страсну Неділю, щоб пізніше пережити Великий Четвер, Велику П’ятницю і Пасху – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Після освячення пальмових та вербних гілок було зачитано уривок із Євангелія від Луки. В своїй промові, настоятель звернув увагу на одеж. Одеж яку і як ми носимо, і на значення яке мала одеж у часи Ісуса. Верхній одяг не тільки зігрівав у ті часи, але міг захистити від змій та диких звірів, якщо був вироблений із шкіри звірів. Віддати верхній одяг це було щось надзвичайне, це начебто віддати все своє забезпечення. Ті, хто зустрічали Ісуса, покладали свій одяг Йому під ноги, немов би віддавали самих себе. І сьогодні Ісус Христос запрошує нас віддати Йому своє серце, повністю віддати Йому самих себе, щоб нічого не залишати для себе повністю довірити Йому своє життя. І не тільки сьогодні!  Він хоче щоби ми робили це кожного дня.

Попереду останній тиждень перед Пасхою будьмо зосереджені на Христі, на тій жертві, яку Ві приніс заради нашого Спасіння. І для того, щоб краще пережити саму Пасху, необхідно приготувати свої серця, своє сумління, а також прийняти участь у Тридіумі Пасхальному.

 

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2024 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net