Аврелій Августин, єпископ Іппонійський

Августин (Аврелій) – один зі славнозвісних і найвпливовіших отців християнської церкви, народився 13 листопада 354 р в африканській провінції Нумидия, в Тагасте (нині Сук-Ахрас в Алжирі). Первинною своєю освітою він зобов’язаний своїй матері, християнці св. Моніці, розумної, благородної і благочестивої жінці. Однак його молодість пройшла під великим впливом батька-язичника.

У молодості Августин вів світський спосіб життя. В Мадавра і Карфагені вивчав класичних авторів, навчався риториці та цілковито віддавався вихору насолод. Жага чогось вищого пробудилась у ньому лише після читання «Hortensius» Цицерона. Він накинувся на філософію, долучився до секти маніхеїв, якої залишався вірним близько 10 років, але не знайшовши ніде задоволення, мало не прийшов у відчай; і лише знайомство з платонічної і неоплатонічної філософією, що стала йому доступною завдяки латинського перекладу, на час дало поживу його розуму.

У 383 р він відправився з Африки в Рим, щоб знайти вчительську посаду. Через рік він опиняється в Медіолане (Мілан) на посаді викладача риторики. Там же Августин знайомиться з Амвросієм Медіоланського, який глибоко на нього вплинув. Завдяки Амвросію, Августин ближче ознайомився з християнством, а читання послань апостола Павла, справило радикальну зміну в його образі думок і життя. Католицька церква цій події присвятила навіть особливе свято (3 травня). На Великдень 387р Августин разом зі своїм сином прийняв хрещення від руки Амвросія.

Після цього він повернувся до Африки, попередньо розпродавши все своє майно і майже зовсім роздавши його бідним. Августин знову оселився в Тагасте, де організував чернечу громаду. Деякий час він проводить у строгій самоті, а в 391 році грецький єпископ Валерій охоче висвятив Августина в пресвітери, а у 395р був посвячений у єпископи в Гиппоне.

Августин помер 28 серпня 430р, під час першої облоги Гиппона вандалами. Останки Августина були перенесені його прихильниками в Сардинію, щоб врятувати їх від наруги аріан-вандалів, а коли цей острів потрапив в руки сарацинів, викуплені Ліутпранд, королем лангобардів і поховані в Павії в церкві св. Петра. У 1842р, за згодою Папи, вони знову перевезені в Алжир і зберігаються там біля пам’ятника Августину, спорудженого йому на руїнах Гиппона французькими єпископами.

Його пам’ять відзначається Католицькою церквою 28 серпня, Православною Церквою – 15 червня за старим стилем.

« »
Скринька для пожертв

Парафія святого Миколая

Copyright © 1898-2024 Усі права застережено.

Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволяється лише за умови посилання
(для інтернет-видань - гіперпосилання) на https://www.snicola.net